ENDERUPLNL

Riegrova stezka je opět volně přístupná po celé délce

Český ráj

V úterý 10. července byly dokončeny práce na spadlém svahu na Riegrově stezce, a ta je proto již pro turisty volně přístupná po celé délce. Částečně či úplně uzavřena byla přitom stezka od 1. ledna 2012, na začátku léta Lesy ČR začaly s opravami spadlého svahu.
 
 

Jako prvnímu zpravodajskému médiu to Našemu Pojizeří potvrdil Michal Hovorka, lesní správce LS Jablonec nad Nisou, který měl opravu na starost: „Včerejším dnem byla ukončena stavba lávky přes místo sesuvu. Stezka je tedy k dnešnímu dni přístupná. Orgán státní správy lesů z důvodu bezpečnosti předtím vydal zákaz vstupu do lesů v této lokalitě. Tento zákaz již bude možné zrušit."

Původně se počítalo s delším uzavřením, minimálně do 3. srpna 2012, ale nakonec byla zvolena rychlejší varianta s přemostěním spadlého úseku. „Rozsáhlejší úprava prozatím neproběhla, protože se nepodařilo vypsat výběrové řízení, v budoucnu se ale počítá s úpravou galerie," dodal Michal Hovorka. 

Vlastní sesuv a nové přemostění se nachází na začátku stezky v katastrálním území Bítouchov u Semil za malou vodní elektrárnou. Veškeré náklady na asanaci a zpřístupnění Riegrovy stezky se pohybují okolo 200 tisíc korun.

Je zajímavostí, že i přes částečné nebo úplné uzavření si na výšlap po oblíbené stezce v údolí řeky Jizery turisté našli i v letošním roce cestu. V sobotu 26. května zde dokonce došlo, na jiném místě než byl opravován, k pádu sedmileté holčičky, který naštěstí skončil jen s menším poraněním hlavy o odřeninami.

Stezka vede přírodní rezervací, ale mnoho lidí ji využívá i jako pěší spojnici ze Semil do Železného Brodu a zpět, oblíbená je i zastávka v restauraci při vyústění stezky v Podspálově.

Autor článku: Petr Ježek
Zdroj: http://www.nasepojizeri.cz/semilsko-aktualne/riegrova-stezka-je-opet-volne-pristupna-po-cele-delce/?aktualitaId=19581

 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2014  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2014
load