ENDERUPLNL

Seznamte se s Lomnicí nad Popelkou díky nové naučné stezce

Český ráj

Město Lomnice nad Popelkou připravilo novou naučnou stezku, jejímž cílem je ukázat Vám místa a témata, která by neměla uniknout Vaší pozornosti. Stezka je určena všem bez ohledu na věk či zdravotní omezení.
 
 

Zpracováno je celkem deset témat, která zahrnují střed města, zámek, kulturu, sakrální památky, vzdělávání, přírodu, dopravu, architekturu a památky, průmysl a živnosti i sport. U každé turistické zajímavosti jsou k dispozici další informace ke konkrétnímu tématu.

U jednotlivých zastavení najdete očíslované informační panely. Neznamená to ovšem, že by bylo nutné putovat po jednotlivých místech postupně. Každá informační tabule, jejíž název je psán i v Braillově písmu, popisuje významné místo, které doplňují doprovodné fotografie, výsek z malované mapy a informace, jež se vztahují k souvisejícímu tématu.

Dále je na každé tabuli QR kód s odkazem na speciálně vytvořené webové stránky s dalšími informacemi o daném místě či tématu, druhý QR kód pro přístup na zvukového průvodce a otázka na vybranou pasáž textu odkazující na pozoruhodnost místa. Odpovědi naleznete na uvedeném webu. Na tabuli najdete i část reliéfu pro tzv. frotáž neboli přenesení jeho struktury měkkou tužkou na pracovní list (nebo i obyčejný papír). Po složení všech částí objevíte celý obraz.

Veškeré doprovodné materiály, předměty a tiskoviny jsou k dostání v lomnickém informačním středisku.

www.lomnickastezka.cz


 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load