ENDERUPLNL

Ráj i pro běžkaře - upravené stopy jsou v Turnově a ožívá i Lomnická magistrála

Český ráj

Z letošní zimy mají velkou radost především milovníci zimních sportů. Dostatek sněhu zase po letech dovoluje připravit kvalitní běžecké stopy i přímo v Turnově. Na běžecké tratě se můžete napojit nahoře na sjezdovce ve Struhách a také u Třech svatých nad sídlištěm Výšinka, odkud pojedete až k Sempře „klasiku“. U Sempry navazuje pak okruh pro bruslaře. Připomeňme, že okruh pro běžkaře je také kolem sportovního areálu v Maškovce.
 
 

A to není všechno, na turnovském okruhu můžete kroužit odpoledne po práci či po škole, jestliže si uděláte o trochu více času, můžete vyjet také kousek za město na Lomnickou lyžařskou magistrálu. I ta ožívá po letech v celé délce.

Páteřní trasa magistrály kopíruje Zlatou stezku Českého ráje a nabízí několik neopakovatelných výhledů na Krkonoše, Jizerské hory a Český ráj. Hlavní okruh měří přibližně 25 km a za dobrých sněhových podmínek lze využít až 35 km upravených běžeckých stop. Magistrála vede ze Zeleného háje na Rváčov, dále přes Morcinov a Košov na Tábor, pokračuje přes Ploužnici na Klepandu a odtud se přes Novou Ves nad Popelkou a Lomnici nad Popelkou (letiště, letní stadion, Stará Lomnice) vrací do Zeleného háje, kde je možné pokračovat směrem na Kozákov.

O lyžařskou magistrálu se pečlivě stará lomnický lyžařský sportovní klub za finanční podpory města Lomnice nad Popelkou. Magistrála je upravována rolbou v šířce pěti metrů. Po obou stranách je stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V lyžařském areálu v Popelkách se dále nacházejí volně přístupné běžecké tratě v délkách 2, 3, 4 a 5 km.

Vhodnými nástupními místy na běžeckou magistrálu s možností parkování jsou Zelený háj, Rváčov, Košov, Tábor, Ploužnice, Nová Ves nad Popelkou a v Lomnici nad Popelkou lyžařský areál v Popelkách a u letního stadionu.

Zdroj: Turnovsko v akci, www.turnovskovakci.cz


 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load