ENDERUPLNL

Rozhlédněte se po Českém ráji

Český ráj

Kopce, rozhledny, věže hradů a nejrůznější vyhlídky nám poskytují jedinečnou příležitost rozhlédnout se po okolí a vychutnat si krásu krajiny pěkně z výšky. V Českém ráji je celá řada míst, která vám poskytnou dech beroucí výhled v každém ročním období!
 
 

Nejlepší rozhled vám zaručí rozhledna na Kozákově, která se tyčí na nejvyšším vrcholu Českého ráje (744 m n. m.). Po zdolání 120 schodů budete za pěkného počasí odměněni kruhovým výhledem na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, České středohoří, Český ráj i Orlické hory. Rozhledna je otevřena od března do listopadu za příznivého počasí.

Krásy Maloskalska můžete obdivovat z vyhlídek na okrajích Besedických skal, z Vranova, nebo z 18 m vysoké rozhledny na vrchu Kopanina (rozhledna otevřena celoročně za příznivého počasí).

Jihozápadní části Českého ráje dominuje čedičový vrch Mužský (463 m n. m.) s jedinečným kruhovým rozhledem po kraji. Navštívíte-li však nedaleké Drábské světničky, také nebudete litovat.

Krásný pohled na krajinu Jičínska vám nabídne vrch Zebín s kapličkou sv. Máří Magdaleny, či nejstarší rozhledna Českého ráje zvaná Milohlídka (otevřena od dubna do září). Nejjižnějším vyhlídkovým bodem Českého ráje je vrch Veliš se skromnými pozůstatky hradu.

Nesmíme však opomenout ani jedinečné skalní vyhlídky v Prachovských skalách či v Hruboskalském skalním městě.

A zavítáte-li na Lomnicko, určitě nezapomeňte navštívit rozhlednu na hoře Tábor a vyhlídkový ochoz skokanského můstku K-70 v Lyžařském areálu „V Popelkách“.

V zimním období je nutno dbát zvýšené opatrnosti především při návštěvě skalních měst z důvodu náledí!

Aktuální informace najdete zde 


 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load