ENDERUPLNL

Rozhledna Čížovka zahajuje provoz a očekává první turisty!

Český ráj

V úterý 28. února 2017 byla slavnostně otevřena Rozhledna Čížovka, která se nachází nedaleko Mladé Boleslavi v obci Kněžmost v Českém ráji. Investorem stavby a vlastníkem rozhledny je Středočeský kraj. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti bude rozhledna zpřístupněna ve zkušebním provozu ještě před zahájením hlavní turistické sezóny. Otevřena bude o víkendech a svátcích od 9.30 do 16.00 hodin za příznivého počasí.
 
 

Při projektování stavby kladl Středočeský kraj velký důraz na kvalitu architektury. Rozhledna má tvar úzkého jehlanu a od terénu po špičku měří téměř 40 metrů. Ocelová konstrukce je pokryta dřevěným obložením. Výhled do okolí umožňuje pět vyhlídkových plošin. Součástí jedné z nejvýše umístěných plošin jsou i dvě prosklené vyhlídkové lávky. Ve spodní části rozhledny je připravena místnost se zázemím pro jejího případného provozovatele.

„Jsem velice ráda, že se podařilo rozhlednu úspěšně dokončit a nyní ji můžeme společně otevřít veřejnosti. Rádi bychom, aby se stala jedním z dalších atraktivních turistických cílů návštěvníků středních Čech. Její poloha na hranici Chráněné krajinné oblasti Český ráj a kolem vedoucí známá cyklotrasa číslo 8150 k tomu doslova vybízí,“ řekla během slavnostního aktu Marie Kaufmannová, předsedkyně Výboru pro hospodářský a regionální rozvoj, vědu a výzkum Středočeského kraje.

Výstavba rozhledny se potýkala s řadou problémů, čímž se její původní termín dokončení protáhl téměř o čtyři roky. Byl jím například i úpadek původního dodavatele stavby, který skončil v konkursu. To vrátilo Středočeský kraj prakticky na počátek realizace projektu, kdy v souladu s platnou legislativou bylo nutné mj. připravit nová výběrová řízení a znovu vysoutěžit všechny dodavatele. Celkové výdaje na stavbu rozhledny, včetně pozemku, jeho zasíťování a dokončovacích prací činily přibližně 9 milionů korun.

Zdroj a foto: www.kr-stredocesky.cz

 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load