ENDERUPLNL

Nenechte si ujít

Kolora, autor: MaPG Semily

Kolora - textilnictví fenomén Pojizeří aneb Život v bavlně

Historii textilního průmyslu začaly psát továrny 2. poloviny 19. století, které se později staly součástí n. p. Kolora. Po vlně znárodňování v roce 1946 evidujeme národní podnik Pojizerské bavlnářské závody, od roku 1959 spouští provoz n. p. Kolora a to nepřetržitě až do roku 1989, kdy byla provedena jeho restrukturalizace a podnik byl zprivatizován. Za toto nesmírně dlouhé období, kdy Kolora zaměstnávala v průměru přes 4 tisíce lidí, ovlivnil životy mnoha obyvatel na Semilsku. Historii vybraných továrních budov Kolory dříve a nyní, ale také práci ve výrobě, zachycuje výstava KOLORA: Textilnictví - fenomén Pojizeří aneb Život v bavlně, jejíž vernisáž se připravuje na 12. září 2015 od 14:00 h v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech. Následovat bude i filmové pásmo a workshop pro rodiny s dětmi.
 
 

Co navštívit

Lanové centrum Malá Skála, autor: Pavla Bičíková

Aktivní den na Maloskalsku

Celodenní program na vodě i ve vzduchu si můžete užít na Malé Skále, jednom z nejmalebnějších koutů Českého ráje! Dobrodružné dopoledne strávíte v lanovém centru, kde jsou pro návštěvníky připravena jak vysoká, tak nízká lana. Odpoledne si půjčíte lodičku a po klidných vodách řeky Jizery doplujete až do Dolánek u Turnova.
 
 
 

Novinky z regionu

Informační skládačky - film a pohádka

Nabídku Českého ráje doplnily nové propagační materiály

Pestrou nabídku propagace Českého ráje doplnily nové propagační materiály, které vydalo během léta Sdružení Český ráj. Konkrétně se jedná o 20 elektronických tipů na výlety zpracovaných na téma „Český ráj bez bariér“ a „Český ráj ve filmu a pohádkách“. Každý tip na výlet obsahuje itinerář, profil trasy, ilustrační fotografie a popis zajímavostí nacházejících se na dané trase nebo v její blízkosti.
 
 
 

Kalendář akcí

Spálovské babí léto

Spálovské babí léto

5.9.2015 14:00
Kaple na Spálově
Volné sdružení výtvarníků a občanské sdružení Cervus Semilensis srdečně zvou na 20. ročník podzimního setkání přátel a milovníků umění. Akce je v letošním roce věnována zakladateli Vladimíru Veselému.
 
Sdružení Český ráj © 1992-2015  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2015
load