Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Vybavení ubytování

Vybavení: parkoviště

Služby a vybavení: parkoviště, občerstvení

Romantický zámek byl postaven na pískovcových skalách na místě středověkého hradu ze 14. století. Je jednou z dominant Českého ráje. Ze zámecké věže se nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Zámek Hrubá Skála, původním názvem hrad Skála byl postaven ve 14. století na mohutných pískovcových skalách. Název Hrubá Skála vznikl pro odlišení od Malé Skály. Zámek s okolním panstvím získal od posledních členů vymírajícího rodu Smiřických Albrecht z Valdštejna, který jej přičlenil ke svému frýdlantskému vévodství. Po mnoha požárech byl původně gotický hrad přestavěn na novogotický romantický zámek. Zámek byl v 60. letech 20. století přebudován v odborářskou ubytovnu a stal se tím na téměř 50 let zapomenutou kulturní památkou a bylo tak utlumeno jeho původní kouzlo.

V současnosti zámek slouží jako hotelové a kongresové centrum. Pro návštěvníky je zpřístupněna vyhlídková věž, vybrané zámecké interiéry a nádvoří zámku. Otevírací doba se týká věže a prohlídek, hotel je otevřen celoročně. Ze zámku se nabízí pěkný výhled na okolní krajinu především Hruboskalsko, hrad Trosky, vrchy Tábor a Kozákov. Parkoviště se nachází před samotným zámkem, není tedy povoleno jezdit na nádvoří zámku.

MěsícDenČasPříznak
Červen So - Ne 10:00 - 16:00 otevřeno
Červenec - Srpen Po - Ne 10:00 - 16:00 otevřeno
Září So - Ne 10:00 - 16:00 otevřeno
Otevírací doba se týká věže a prohlídek, hotel je otevřen celoročně.

Vstupné

Prohlídka
Plné vstupné:50,00 CZK
Prohlídka s průvodcem trvá cca 30 minut a zahrnuje zámecké salonky a vstup na věž.
Nádvoří
Plné vstupné:20,00 CZK
Poznámka:Prohlídka s průvodcem trvá cca 30 minut a zahrnuje zámecké salonky a vstup na věž.
 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load