Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Cyklotrasa Krajinou Rudolfa II.

Naučná stezka představuje Rudolfa II. z jiného úhlu - jako milovníka lesů, zahrad a lovu

Průběh trasy:

Benátky nad Jizerou-Lysá nad Labem-Dvorce-Káraný-Brandýs nad Labem-Hluchov-Otradovice-Hlavenec-Kostelní Hlavno-Mečeříž-Dolní Slivno-Hřivno-Zdětín

Tato stezka jde po stopách nejen samotného císaře Rudolfa II., ale i po stopách jeho předchůdců a následovníků, kteří svými skutky dotvářeli krajinu mezi Labem a Jizerou.

Stezka vede mezi městy Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Lysá nad Labem , Benátky nad Jizerou

Stezka vede rovinatým terénem, proto je vhodná pro rekreační cyklisty a také pro rodiny s dětmi. Po cestě je mnoho možností občerstvení.

V Benátkách nad Jizerou projdeme anglickým zámeckým parkem, navštívíme oboru Slepeč  a půjdeme po stopách Keltů. Z Benátek nad Jizerou se vydáme směr Lysá nad Labem k zámečku Bon Repos, lesem Borem a Dvorci, k loveckému zámečku Nové stavení až ke kapli Svatého Václava, přes Káraný se dostáváme do Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi, zastavíme se v podzámčí na Labské promenádě, kde se věnujeme zámecké zahradě a oboře. Z Brandýsa nad Labem pokračujeme do Hluchova, k přírodní památce Černý orel, dále přes Zelenou Boudu, Otradovice až k loveckému zámečku v Hlavenci a zpět do Benátek nad Jizerou přes Kostelní Hlavno, Mečeříž, Dolní Slivno, Hřivno, Zdětín.

čerpáno z http://is.benatky.cz/turistika/cyklo.php

 Mapa

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load