Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Křížem krážem Maloskalskem

Malá Skála leží v hlubokém údolí řeky Jizery, pod svahy Suchých skal, Vranovského hřbetu a Sokola. Je významným a oblíbeným rekreačním střediskem a východiskem cest do Českého ráje. Pro svou rozmanitost je nazývána perlou Českého ráje.

Na Malé Skále si přijdou na své cyklisté, nadšenci pro pěší turistiku, vodáci, rodiny s dětmi a v neposlední řadě horolezci, kteří rádi zdolávají vrcholy Suchých skal. Pokud máte rádi adrenalin, zajděte do lanového centra nebo využijte některou z nabídek půjčoven lodí či koloběžek. Splutí řeky Jizery či sjezd z kopců na koloběžce ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Na koloběžce se můžete projet i po stezce Greenway Jizera, která spojuje Malou Skálu s nedalekou obcí Líšný.

Nebo se vydejte pěšky do kopců na pravém břehu řeky Jizery. Přejdete lávku přes řeku a vystoupáte k vyhlídce na Pantheonu. Přes Vranovský hřeben se dostanete po červené značce až ke zřícenině hradu Frýdštejn, který se stal sídlem čarodějnic v oblíbené české pohádce „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“. Z Frýdštejna se můžete vydat po červené značce a projít skalami Drábovny až na rozcestí, odkud se po modré značce dostanete zpět na Malou Skálu k Boučkovu statku. Zde si můžete dát ve stylové hospůdce oběd a v prvním patře navštívit galerii Josefa Jíry.

A pokud budete mít ještě dostatek sil, tak se od Boučkova statku vydejte po modré značce vzhůru k maloskalské dominantě – k Suchým skalám. A pak, podél jejich úpatí, pokračujte do Besedic a odtud přes skalní labyrinty Kalich a Chléviště zpět na Malou Skálu.

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen waylogotyp-pruhled-web_square.pngCzechRepublic
 
load