Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Po stopách Albrechta z Valdštejna

Sdružení Český ráj ve spolupráci s kolegy z Jizerských a Lužických hor a Máchova kraje připravilo turistickou novinku v podobě nové nabídky k tématu slavného vévody Albrechta z Valdštejna.

Součástí tehdejšího panství známého vojevůdce byla řada míst nejen v Českém ráji, jako jsou Jičín, Dětenice, Turnov, Mnichovo Hradiště či Sychrov, ale také památky v okolních regionech. Po stopách Albrechta z Valdštejna se tedy můžete také vydat třeba do Frýdlantu, na Lemberk, Bezděz, do České Lípy, Prahy či místa posledního vévodova působení – Chebu.

Průvodcem vám bude nová brožurka s kresbou vévody od turnovského výtvarníka Jiřího Lode, nový web na doméně www.albrechtzvaldstejna.cz a facebookový profil Po stopách Albrechta z Valdštejna.

Brožurky budou k dispozici v informačních centrech a na památkách s působením vévody spojených. Ve formátu PDF je brožura ke stažení na webu.

  Pro návštěvníky bude též připravena jednoduchá mapka s motivační hrou, do níž budou na zapojených památkách sbírat razítka. Pro zdatné sběratele jsou připraveny odměny v podobně pamětních mincí a dalších předmětů. 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load