Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Začátek září v Jičíně je plný kulturních akcí

Hlavní část turistické sezóny sice ve středu skončila návratem dětí do školních lavic, to ale neznamená, že se v Jičíně v následujících týdnech budete nudit.

První tři zářijové víkendy se v Jičíně ponesou ve znamení velkých kulturních akcí.

Vše zahájí v termínu 3. - 5. září již čtvrtý ročník Lodžie Worldfest. Festival world music, alternativní hudby a netradičního divadla v areálu barokního letohrádku Valdštejnské lodžie. Jako hlavní scéna bude sloužit terasa sally terreny. Šapitó pro koncerty a divadla bude v letošním roce postaveno v parku pod Lodžií. Kromě areálu Lodžie umělecká vystoupení oživí i nedaleký opuštěný kostel Všech svatých a tajemné místo v lese pod Lodžií. Chvíli klidu a odpočinku návštěvníci najdou v parku pod letohrádkem, který se promění ve svět kaváren a zážitkového programu.

Pro bližší informace, program a nákup vstupenek navštivte webové stránky www.worldfest.cz. 

Tradiční pohádkový festival se po loňské vynucené pauze vrací. Sice v mnohem menší formě, než na kterou jsme byli zvyklí, ale přece. Vše zahájí tradiční pohádkový průvod - na počest Václava Čtvrtka - ve čtvrtek 9. září vyrazí v 16 hodin od ZŠ Husova. Hlavní část programu se bude v pátek a v sobotu (10. a 11. 9.) odehrávat v zámeckém parku, na nádvořích zámku a ve farské zahradě. Valdštejnovo náměstí se promění ve velkou dětskou hernu - pískoviště, kostkoviště, trubkoviště a další... Nebude chybět ani pohádkový vláček. Na kolotoče můžete vyrazit k zimnímu stadionu. V pátek večer nezapomeňte s dětmi vyrazit na průvod se světýlky, který vyráží v 19 hodin od kruhového objezdu na začátku lipové aleje směrem k lomu na Čeřovce.

Program a další informace naleznete zde.


Týden po pohádkovém festivalu, na sobotu 18. září je naplánovaná připomínka 155. výročí bitvy u Jičína z 29. června roku 1866. Vše zahájí pietní akt u pomníku na Prachově. Během dne se historické jednotky v dobových uniformách přesunou přes Brada a Dílce do Jičína. Vše vyvrcholí noční bojovou ukázkou přímo na Valdštejnově náměstí.

Pro bližší informace a časový harmonogram akce sledujte facebookovou událost.


 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load