Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Historie hrou s novou mapou Po stopách Albrechta z Valdštejna

Putování po stopách Albrechta z Valdštejna. Motivační hra s odměnami vás zve k poznávání někdejšího Frýdlantského vévodství.

Projekt po stopách Albrechta z Valdštejna propojuje místa navázaná na postavu tohoto slavného vojevůdce. Vypravte se za ním do jeho někdejšího frýdlantského panství a navštivte Jičín, město, které právě za vlády Albrechta z Valdštejna dosáhlo svého největšího rozmachu. Vydejte se do Lomnice nad Popelkou a navštivte zdejší muzeum a zámek, projděte si Novopacko známé výskytem drahých kamenů, nebo zavítejte na zámek, do pivovaru a středověké krčmy v Dětenicích. Valdštejnovy stopy však sahají daleko za hranice Českého ráje, neboť jeho vévodství dosahovalo až do České Lípy a na severu nad Frýdlant. V rámci putování po jeho stopách proto můžete navštívit také Bezděz, Mnichovo Hradiště, Frýdlant, Lemberk nebo Valdštejnské domky v Liberci. Za zastavení jistě stojí i město Cheb, které bylo roku 1981 prohlášeno městskou památkovou rezervací, a kde byl vévoda roku 1634 zavražděn. Jeho ostatky jsou od 18. století uloženy v kapli sv. Anny na zámku v Mnichově Hradišti. 

Pro hravé cestovatele tu navíc máme mapu s motivační hrou. Při návštěvě každého objektu, který je uveden na mapě, obdržíte razítko do mapy. Za tři razítka ze tří různých objektů získáte odměnu – pamětní minci putování. Po získání šesti razítek na vás čeká Valdštejnův blok a tužka. Odměny pak bude možné vyzvednout na razítkovacích místech označených na mapě logem Albrechta z Valdštejna. 

Společníkem při poznávání vám bude také webový portál www.albrechtzvaldstejna.cz či facebookový profil @postopachalbrechta. 

Autorem kresby vévody na titulní stránce publikace je výtvarník Jiří Lode z Turnova. 

Koordinátorem a garantem hry je Sdružení Český ráj, z. s.. 


 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load