Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Nevíte, co na sebe? Přijeďte se obléknout do Železného Brodu.

mailŽelezný Brod

náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 333 999
GSM:+420 778 527 000
E-mail:info@zelbrod.cz
Web:www.zeleznybrod.cz
V Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě si lákavý outfit jistě vyberete… ... Nevěříte? Tak se přijďte přesvědčit. Od 2. července do konce srpna bude k vidění výstava prezentující modely vytvořené pro módní přehlídky Made in Jablonec v průběhu předchozích deseti let.

Jedinečně propracované modely, které představí kreativní práci návrhářů, švadlen, sklářů a bižuterních tvůrců budou doplněny unikátními designerskými šperky.

Vystavené modely nesou jména známých módních návrhářů jako jsou Beáta Rajská, Natali Ruden či Eva Robovská. Unikátní je i model od návrháře modrých šatů herečky Jitky Čvančarové Borise Hanečky, který šije i pro prezidentku Slovenska Zuzanu Čaputovou.

Modely, včetně toho z letošního roku od firmy Dogala, jsou doplněny šperky ze sklářských firem Misamo, Lampglas, Atlas Bijoux, Granát Turnov, Preciosa a dalších.

Na instalaci expozice se podílela i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ze Železného Brodu, která se prezentuje třemi modely z roku 2018 oslavující výročí 100 let naší republiky.

Během výstavy si budete moci zahrát hru a objevit skleněný poklad. Všichni účastníci této hry budou v závěru výstavy slosování o šperky od vystavujících firem.

Pro zpestření je v průběhu výstavy připraveno hned několik workshopů, kdy si např. se sklářem Karlem Sobotkou budete moci vyzkoušet práci u sklářského kahanu nebo si s paní Jiřinou Čermákovou a Věrou Černou ušít korálkový náramek. 

 

Autor:
Alena Matějková, Informační a kulturní středisko Železný Brod

Přílohy: plakát – Skleněná šatna a fotografie od Martina Procházky z extra.cz Profimedia

Datum vydání:  24. 6. 2022


MěsícDenČasPříznak
Červenec - Srpen všechny dny v týdnu 9:00 - 17:00 otevřeno

Vstupné

Plné vstupné:20,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:10,00 CZK
 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load