Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Obrázky z ráje

Českorajský fotograf Marián Kábele po 13 letech uspořádal výstavu. Fotografie tištěné na plátně malých formátů vystavuje od 4. srpna 2022 přímo na místě s krásným rozhledem do Českého ráje – v kapli svaté Anny na Vyskři. Výstava je přístupná každý týden až do konce září vždy od čtvrtka do neděle.

Na malé výstavě malých obrázků formátů 20 × 20 a 20 × 30 cm s názvem Obrázky z ráje mohou návštěvníci vidět zhruba 30 fotografických děl a zároveň si prohlédnout výzdobu kaple včetně několika maleb a soch.

Kaple sv. Anny na Vyskři se zvenku jeví poměrně malá, ale uvnitř je několik lavic pro účastníky mší či poutníky, kazatelna, oltář a dokonce i malý kůr.

Výstava je zároveň prodejní. Obrázky si mohou zájemci na místě zakoupit a rovnou odnést, například jako dárek pro své blízké. Autor má v plánu průběžně doplňovat nová díla.

Návštěvníci, turisté a poutníci mají možnost vystoupat ke kapli svaté Anny na Vyskři, prohlédnout si malé fotografie na plátně, prostory kaple a zároveň se z výšky 466 m n. m. rozhlédnout po kraji, což jim poměrně nově umožňuje náletů zbavený vrch. O spásání se na svazích Vyskře stará stádo koz.

Výstava vznikla s podporou Obce Vyskeř, díky ochotě starosty Jana Kozáka a pracovníků obce.


Otevírací doba kaple a výstavy

Výstava je otevřená v rámci otevírací doby kaple sv. Anny:

srpen–září, čtvrtek–neděle, 10:00–12:00 14:00–17:30 hod. Vstupné do kaple 20 Kč / 10 Kč pro děti do 15 let.Kontakt na autora:

Marián Kábele:

info@mariankabele.cz

web: https://mariankabele.cz 

FB: https://www.facebook.com/fotograf.marian.kabele 

IG: https://www.instagram.com/mariankabele/  
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load