Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Jedinečný Český ráj ve filmu a světové předpremiéře!

mailLomnice nad Popelkou

5. května 724, Lomnice nad Popelkou, 512 51

GSM:+420 739 568 347
E-mail:info@kislomnice.cz
Web:www.kislomnice.cz
Světová předpremiéra nového celovečerního dokumentárního filmu Jedinečný Český ráj od vynikajícího znalce tohoto regionu RNDr. Zdeňka Mrkáčka pro pozvané hosty proběhla v pondělí 10. října 2022 od 18 hodin v kině v Lomnici nad Popelkou!!!

Pocta pro lomnické kino – film Jedinečný Český ráj ve světové předpremiéře!
Světová předpremiéra nového celovečerního dokumentárního filmu Jedinečný Český ráj od vynikajícího znalce tohoto regionu RNDr. Zdeňka Mrkáčka pro pozvané hosty proběhla v pondělí 10. října 2022 od 18 hodin v kině v Lomnici nad Popelkou. Slavnostního okamžiku se zúčastnil jak autor filmu (scénář, kamera i režie) Zdeněk Mrkáček, tak další spolutvůrci – např. Mga. Martin Hybler (skladatel původní doprovodné hudby), Jaroslav Hoření (průvodní komentář), Pavel Barták (střih) ad., ale i představitelé řady podporovatelů a sponzorů (město Lomnice nad Popelkou, Kulturní a informační středisko Lomnice nad Popelkou, město Jičín aj.). Před historicky prvním uvedením dokumentu, který představuje okolní region ve zcela novém světle, tak jak není běžně znám, a zaměřuje se především na jeho skvostnou živou a neživou přírodu, proběhl ještě jeho slavnostní křest, následně mu pozvaní hosté před jeho cestou do sálů kin popřáli hodně úspěchů u spokojených filmových diváků.
Světová premiéra filmu pro veřejnost za účasti autora se uskuteční ve středu 12. října od 19 hodin v lomnickém kině, plánovány jsou i další projekce, jak v Lomnici nad Popelkou, tak v městech Českého ráje, např. v Biografu Český ráj v Jičíně i jinde.
Milovníci Českého ráje, přírodních krás i dokumentárních snímků by si určitě neměli nechat tento výjimečný film ujít!

Jedinečný Český ráj
Nový dokumentární film Zdeňka Mrkáčka.
Film nabízí zcela nový a unikátní pohled na Český ráj tak, jak ho možná neznáte.
Celovečerní film přírodovědce, fotografa i spisovatele Zdeňka Mrkáčka navazuje na jeho předchozí mnohaletou práci v popularizaci přírody a krajiny Českého ráje. Dokument je výsledkem jeho téměř celoživotního studia přírody regionu. Po zkušenostech s kratšími snímky se v tomto případě ujal role scénáristy, kameramana i režiséra. Autor Český ráj představuje ve zcela novém světle. Dokládá, proč je region jedním z pokladů přírodního a kulturního dědictví naší vlasti a proč je tak vyhledávaný. Po úvodním seznámení s krajem včetně jeho památek i osobností zaměřuje pozornost diváka hlavně na neživou a živou přírodu v podobě polodrahokamů, skalních tvarů a obyvatel skalních měst, sopek, luk, vody i lesů. A díky unikátním záběrům nám umožňuje nahlédnout do soukromí vybraných druhů živočichů a rostlin od motýlů, výra a sokola až po jeřába, mloka, orchideje a orla mořského. Lze říci, že kromě jiného film dokládá přednosti spojení znalce přírody a kameramana v jedné osobě. Hudba k filmu není převzatá, ale originální. Přímo na míru snímku jí zkomponoval veřejnosti již dobře známý klavírista, skladatel i dirigent Mga. Martin Hybler, střih zajistil Pavel Barták a komentář namluvil Jaroslav Hoření.
Délka: 93 minut

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load