Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Návštěvnost infocenter Českého ráje v sezoně 2022

Hlavní turistická sezona je u konce a Sdružení Český ráj letos opět vypracovalo přehled návštěvnosti informačních center v Českém ráji.

Sdružení Český ráj obdrželo podklady od 17 infocenter v regionu. Od června do září využilo služeb informačních center v Českém ráji téměř 161 tisíc turistů, což je zhruba o tisíc více než vloni. Největšího počtu návštěvníků tradičně dosáhlo „íčko“ v Jičíně, dále potom Autocamp Sedmihorky a RTIC Turnov.

MIC Jičín navštívilo více jak 46 tisíc osob, což v kompletním srovnání znamená úbytek v porovnání s rokem 2021 o 3,5 tisíce návštěvníků. V Autocampu Sedmihorky se na infocentru zastavilo téměř 33 tisíc turistů, čímž došlo k nárůstu o více než dva tisíce příchozích. Regionální turistické informační centrum v Turnově se po přestěhování do nových prostor potýkalo se špatným nastavením počítadla. Sčítač byl v průběhu sezony opraven. I přes technické problémy čísla ukazují, že sem zavítalo více jak 16 tisíc turistů, a oproti loňsku se návštěvnost zvedla o více než 400 osob.

Pokles návštěvnosti zaznamenaly infocentra v Jičíně, Zvířeticích, na zámku Svijany, v Lomnici nad Popelkou, v Dolním Bousově a Semilech. Oproti tomu vyšší návštěvnost zaznamenala „íčka“: Autocamp Sedmihorky, Rovensko pod Troskami, Nová Paka, Sobotka, Železný Brod, Tábor, Mladá Boleslav, Turnov, Mnichovo Hradiště, Kopidlno.

Více v tiskové zprávě.
 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load