Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Vánoční inspirace pro váš stromeček

mailŽelezný Brod

náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 333 999
GSM:+420 778 527 000
E-mail:info@zelbrod.cz
Web:www.zeleznybrod.cz
V Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě si můžete vybrat lákavý „outfit“ pro svůj vánoční stromeček. Nevěříte?


Tak se přijďte přesvědčit. Až do 30. prosince vždy od pondělí do soboty v čase od 9 do 16 hodin je k vidění výstava prezentující nejen aktuální módní vánoční trendy.

Jedinečně propracované vánoční ozdoby z různých materiálů ozdobilo bezmála dvacítku stromků. K vidění jsou tradiční historické ozdoby z foukaného skla zapůjčené z Městského muzea Dvůr Králové vedle nových moderních designů od sklářských firem Ornex, Hela-Glass, Sklo Bursa či JM Koral.

Rozsáhlá část výstavy je dále věnována historii i současnosti firmy Rautis Poniklá, která se za výrobu perličkových vánočních ozdob pyšní od roku 2020 značkou UNESCO.  

Na instalaci expozice se podílela také výtvarnice Kamila Parsi, která se prezentuje kolekcí vloček. Ty jsou unikátním autorským projektem, ve kterém výtvarnice zcela nově používá techniku z přelomu 19. a 20. st., a to navíjení skla na tenký drátek. Ploché tvary ozdob odlehčují dekoraci a s maximálním důrazem na precizní řemeslné i designové provedení tvoří ojedinělou kolekci nově pojatých vánočních dekorací.

Dále jsou k vidění vánoční koule vyrobené studenty na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě. Jedná se o koule vyrobené na sklářské huti Hedvika. Velikostí a váhou nejsou určeny na vánoční strom, ale jako designový kousek vám krásně zpestří vyzdobené vánoční prostory stejně jako několik originálně zabalených dárků zpestřuje naši výstavu.

Nechte se tedy zlákat k návštěvě a přijďte si v rámci hry Vánoční dárek, která celou výstavu provází rozbalit ten největší dárek, který na výstavě máme. Všichni účastníci této hry jsou v závěru výstavy slosování o zajímavé ceny. Nebo si přijďte vždy ve středu v rámci výtvarných workshopů originální dárek vytvořit sami.


MěsícDenČasPříznak
Prosinec Po - So 9:00 - 16:00 otevřeno
Zavřeno bude pouze ve dnech 24.-27.12. a 31.12.2022.
 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load