Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem…

mailŽelezný Brod

náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 333 999
GSM:+420 778 527 000
E-mail:info@zelbrod.cz
Web:www.zeleznybrod.cz
v Železném Brodě, ale doporučujeme vylézt, neboť se chystá akcí, kde nesmíte chybět. Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit.

Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem…,

v Železném Brodě, ale doporučujeme vylézt neb je mnoho akcí, kde nesmíte chybět. Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit…

Tento měsíc je především ve znamení výstav. K vidění jich je celkem pět a záběr mají opravdu široký – od fotografií, přes obrazy až po umělecká díla.

Vítězné fotografie ze soutěže „Brody v Brodě“ roku 2022, kterou pořádá Fotostředisko Havlíčkův Brod ve spolupráci s městy, jež mají v názvu slovo Brod jsou k vidění v půdních prostorách budovy radnice do 13. května. Neobvyklé místo instalace dodává vystaveným vítězným snímkům zachycující krásy a život „Brodů“ nový náboj.

Pod stejnou střechou jsou k vidění i dílka dvou fotografů – Pavly Bičíkové a Miroslava Trávníčka. Jak název výstavy „Z kozákovských strání“ napovídá je zřejmé, že snímky z nejvyššího vrcholu hory Českého ráje, zachytily nejen neskutečné výhledy právě na Český ráj, ale i do Krkonoš a Jizerských hor. Výstava vznikla jako hold kopci, který jim je inspirací pro cesty do cizích krajin a zároveň domovem, kam se vždy rádi vrací. I tato výstava je k vidění do 13. května.

S fotografiemi se setkáte i na třetí výstavě, a to na Bělišti. Zde jsou až do 9. dubna k vidění dobové snímky Volhy, která stávala na Malém náměstí. Název této brodské legendární hospůdce, dal provozoval Josef Fröhlich, který za 1. světové války bojoval na ruské frontě. Volha byl náš přístav, tak nabízí pohled nejen na objekt jako takový, ale i na interiér plný štamgastů.

Malířka, interiérová designérka, fotografka, pedagožka Denisa Smetanová a akademická malířka Zuzana Kadlecová se prezentují v Galerii firmy Detesk až do 28. května. Společný projekt obou výtvarnic dostal název „Ty druhé“. K vidění nabízí rozměrná plátna plná pestrých barev, ze kterých je jasně patrná radost z malování spolu se spontánním a svobodným zpracováním myšlenky.

Poslední výstava s názvem „Studenský design 2023“ je nainstalována na sklářské škole do 25. dubna. Výstava zahrnuje všechny přihlášené a oceněné práce z prestižní soutěžní přehlídky prací žáků a studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory ČR. Díla ze všech pěti kategorií jsou přístupná denně v čase od 10–16 hodin.

Pokud jste se dostatečně pokochali očima, vězte, že máme potěšení i pro vaše další tělesné partie. Uši si v dubnu užijí na Žákovském matiné (4. 4.) a Koncertu učitelů (18. 4.), oba hudební pořady se uskuteční v knihovně. Zde se také odehraje řada přednášek – pro rodiče např.: Děti, digitální závislost a my se Zdeňkem Oklešťkem (18. 4.), pro děti si PaeDr. Lenka Hřibová připravila v rámci projektu Bookstars knížku do života – hry na téma „Nech brouka žít“ (23. 4.). Celé tělo dostane zabrat v neděli 30. dubna na hasičském hřišti při Železnobrodském pálení čarodějnic. Pro pány zde bude připravena výuka šermu a ohnivá show se skupinou Ignis tempestatis. Dámy se po výuce létání na koštěti budu moci zapojit do disco tanců s DJ Petrajsem a Kubeshem.

Zkrátka a dobře do Železného Brodu se vyplatí přijet i v dubnu. Tedy neváhejte a polezte z těch ze „za kamen“…


 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load