Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

V Železném Brodě rozkvetly akce

mailŽelezný Brod

náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 333 999
GSM:+420 778 257 000
E-mail:info@zelbrod.cz
Web:www.zeleznybrod.cz
Doslova a do písmene, jako na louce rozkvetou pampelišky, rozkvetly se v našem městě kulturní, sportovní a společenské akce.


Květen je nejen ve znamení výstav, které jsou až do 13. května k vidění v galerii Vl. Rady (Z kozákovských strání – fotografie a minerály), na půdě radnice (Brody v Brodě – fotografie) a v galerii Detesk (Ty druhé – malby), ale i dalších akcí.

Srdce všech motorkářů zaplesá již tuto sobotu 6. května. Na Malém náměstí proběhne sraz Moto klubu z Loužnice a v 11.30 hodin po křtu motorek vyrazí ze Železného Brodu spanilá jízda.

Následující víkend bude spanilá jízda pokračovat, a to na řece Jizeře. V campu Paraplíčko proběhnou Závody ve vodním slalomu (13.–14.5.). Poté se na Bělišti otevře časová smyčka a vrátí vás o století zpátky. Při akci Zpátky v čase (13. 5.) zažijete hry po staru, poslechnete dobovou muziku a nakoupíte na řemeslném trhu. Milovníci hasičské techniky budou moci ve stejný den obdivovat nejen dobovou techniku, ale i ukázky zásahů. SDH na Hrubé Horce totiž slaví již 130. narozeniny. Večer (20 hod.) pak můžete věnovat tanci, hudbu vám zprostředkuje Libor Bažant v Terasa Baru na nábřeží.

Víkend 20. května nabídne akcí ještě o něco více. V 11 hodin bude pan Tomáš Halík sloužit mši svatou na kostelíku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti, kde bude probíhat tradiční již 27. kostelíčková pouť. Areál bývalé kotelny (10 hod.) zaplaví orientální tanečnice, které při akci Brodmarket budou benefičně tančit na pomoc potřebným. Parkoviště sklárny Detesk zaplní historická vozidla, která zde budou startovat na jízdu pravidelnosti vedoucí Horním Pojizeřím a Železnobordskem. Děti se budou moci vyřádit na Dětském dnu v obci Jirkov nebo na Diskotéce s Jančou v Terasa Baru.Vyčerpaní a unavení pak můžete v 19 hodin usednout do divadla. Z premiéry hry v podání DS Tyl Železný Brod se dozvíte, proč Adéla ještě nevečeřela.  

Během všedních dnů budou další drobné akce, např.: v knihovně (1. 6. Bookstart), v divadle (23. 5. Koncert žáků ZUŠ) či na hasičském hřišti (19. 5. koncert Broďanky a Táboranky).

Nechte se zlákat do rozkvetlého Železného Brodu, kde krom květin rozkvetla i zábava a kultura…


 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load