Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

REGIONÁLNÍ PRODUKT ČESKÝ RÁJ A NOVÍ NOSITELÉ ZAVEDENÉ ZNAČKY

Staročeské trhy v Turnově jsou svátkem tradičních řemesel, kultury, dobrého jídla i přátelských setkání. I letos se v turnovském městském parku o posledním květnovém víkendu sešly desítky řemeslníků a výrobců, kteří patří mezi špičku ve svém oboru, a k tomu také stovky návštěvníků této akce s jedinečnou atmosférou.

Té využili také zástupci Sdružení Český ráj a jejich partneři k předání certifikátů novým nositelům značky Regionální produkt Český ráj. A o koho se konkrétně jednalo?

 

Z rukou starosty Turnova Tomáše Hockeho převzali osvědčení:

* Josef Hejduk, který „certifikoval“ včelí med z včelnice u osady Svatý Petr u Libuně. V jeho nabídce najdete celou škálu převážně květních medů a když se zadaří, tak i lesní medovicový med.

* Rodina Svatošových, která provozuje malou ševcovskou dílnu v Benešově u Semil. Zakoupit tu můžete kožené barefoot boty i originální botky sešívánky, vše z kvalitních materiálů. Dílna je otevřená i výletníkům či těm, kdo si chtějí vlastnoručně vyrobit něco drobného z kůže (www.svatoshoes.cz).

* Michal Zuna, majitel mlýna na Dubecku, kde vyrábí žitnou mouku pomocí moderních strojů za využití tradičních metod mletí. Krom žitné mouky tu nabízí např. mouku špaldovou nebo mouku z červené pšenice a další produkty (www.mlyndubecko.cz).

 

Podrobnější informace o všech regionálních výrobcích z Českého ráje jsou k dispozici na www.regionalniprodukt.cz či v turistických novinách Českého ráje 2023.

TZ ke stažení ZDE:

Foto v příloze:

01_certifikace2023 – Noví držitelé značky regionální produkt Český ráj – zleva pan Svatoš s dcerou, Josef Hejduk a Michal Zuna s dcerou

02_certifikace2023 – Mlynáři z Dubecka, otec a syn Zunovi, přebírají osvědčení z rukou starosty Turnova Tomáše Hockeho

 

 


 
cesky raj liberecky kraj kralovehradecky kraj stredocesky kraj logoGPCR green way logotyp-pruhled-web_square.png CzechRepublic logo
 
load