Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Objevte pohádkový svět z kostiček SEVA

Přes léto jsou tradičně divadelní prázdniny, velký sál jičínského Masarykova divadla ale letos rozhodně prázdný nezůstal. V pondělí se tu otevřela velká rodinná kostičková výstava. A jelikož je Jičín známý jako město pohádky, jsou jednotlivé exponáty inspirované postavičkami z Večerníčků a dalších pohádek či animovaných filmů.

Prohlédnout si tu můžete téměř 200 pohádkových a filmových modelů poskládaných z legendární české stavebnice SEVA. „Tolik pohádkových modelů vedle sebe ještě na žádné výstavě nebylo. Výstava vznikla na míru přímo pro jičínské divadlo a věřím, že bude mít úspěch,“ říká hlavní autor expozičně-herní výstavy Petr Šimr, zakladatel projektu putovních výstav Svět kostiček.

Na jednom místě vedle sebe najdete Makovou panenku s motýlem Emanuelem, Kačera Donalda a nemůže chybět samozřejmě ani domácí rodinka Rumcajs, Manka a Cipísek. Součástí expozice je i velká dětská kostičková herna, kde každý návštěvník může na chvíli zasednout ke stolu a popustit uzdu vlastní stavitelské fantazii.

Výstava Svět kostiček je v jičínském Masarykově divadle otevřená denně od 10 do 17 hodin až do 23. července.


 
cesky raj liberecky kraj kralovehradecky kraj stredocesky kraj logoGPCR green way logotyp-pruhled-web_square.png CzechRepublic logo
 
load