Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Co vše se dá zažít na „křižovatce cest“….?

mailŽelezný Brod

náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 333 999
GSM:+420 778 527 000
E-mail:info@zelbrod.cz
Web:www.zeleznybrod.cz
… to, a ještě mnohem více se dozvíte v železnobrodské galerii Vlastimila Rady.

Na výstavě s poetickým názvem „Kraj víl a vládců hor“ totiž zjistíte, že „křižovatka cest“ je vlastně naše město Železný Brod, ze kterého směřují cesty do Krkonoš, Jizerských hor či Českého ráje.

A právě tyto tři krásné regiony České republiky se vám zde pokusíme představit. Nabídnout vám jejich přednosti, ukázat jejich řemeslnou výrobu, tipy na výlety, faunu i flóru a další zajímavosti. A to nejen na fotografiích Pavly Bičíkové a Milana Drahoňovského, ale i v kresbách malířky Blanky Kučerové.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, že na necelých 20 m3 se vejde nejen naše nevyšší hora Sněžka a Krakonoš, ale i Trosky a skřítci Jaspísek s Tipíkem z Kozákovské hory nebo funkční model Ještědské lanovky i s Ještědem. Celou galerií protéká řeka Jizera, ve které se převážně hodným návštěvníkům zjevuje víla Jizerína a z jizerských lesů vše střeží jezevec s liškou.

Zábavná hra, workshopy a skřítkova dílnička zabaví vaše děti, alespoň na tak dlouho, abyste si v klidu mohli vychutnat podívanou na stálou expozici obrazů malíře Vlastimila Rady. Za čas, který vám děti věnují k nerušené prohlídce, za odměnu získají poklad z Víli truhlice.

Ještě váháte s návštěvou? Tak rozhodně neváhejte! Neboť u nás je příjemný chládek, který v parném létě osvěží a rozhodně u nás neprší…

Výstava potrvá až do 27.8.2023.


 
cesky raj liberecky kraj kralovehradecky kraj stredocesky kraj logoGPCR green way logotyp-pruhled-web_square.png CzechRepublic logo
 
load