Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Turnovská Ulička řemesel

Na začátku května byla v Turnově slavnostně otevřena Ulička řemesel, která navazuje na místní tradici kamenářství a šperkařství.

Najdete ji v centru města v pasáži hned vedle historické budovy radnice, kde v nově zrekonstruovaných prostorách vznikly čtyři kreativní dílny a ateliéry. V nich můžete nahlédnout pod ruce dvanácti řemeslnic – šperkařek, restaurátorky, rytečky, nožířky, malířky, brusičky drahých kamenů, krejčí i obuvnice. Tyto ženy, které spojuje láska k umění a řemeslu, si zde plní svůj sen. Většina z nich jsou absolventky Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Turnově. Jejich vizí je oživení řemeslné tradice, propojení několika rukodělných řemesel a  spolupráce umělců a řemeslníků Turnovska. Práci a dovednost řemeslnic budete moci nejen obdivovat, ale originální díla, jako např. autorské šperky, obrazy, nože s uměleckými rytinami, obuv i šaty bude možné na místě v jednotlivých obchodech zakoupit. V plánu je také pořádání kurzů a workshopů, při kterých si sami něco krásného vytvoříte. Vaši prohlídku Uličky řemesel můžete zakončit v galerii v prvním poschodí. V krásném prostoru s výhledem na kostel Panny Marie svá díla postupně představí regionální umělci a řemeslníci. Konat se zde budou nejen výstavy výtvarného umění a pro Turnov typické výstavy minerálů, ale také další kulturní akce. Záměrem je podpořit začínající talentované umělce, kteří jsou jakkoli propojení s městem Turnovem. Určitě se do Uličky řemesel zajděte podívat, objevte kouzlo tradičních řemesel! 

www.ulickaremesel.cz 

FB: ULIČKA ŘEMESEL Turnov 

 
cesky raj liberecky kraj kralovehradecky kraj stredocesky kraj logoGPCR green way logotyp-pruhled-web_square.png CzechRepublic logo
 
load