Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Lezecké oblasti Suché skály a Vranovský hřeben

Malá Skála

Malá Skála, 468 22

Velmi oblíbená skalní oblast je vhodná spíše pro zkušené lezce.

Pískovce Vranovského hřebene byly tektonickou činností vysunuty z podzemí a vztyčeny do vertikální polohy. Charakteristická silueta ostře rozeklaných skal už z dálky láká vyznavače horolezeckého sportu.

Severní oblast zahrnuje kromě Suchých skal a Vranovského hřebene i Betlémské skály, Chléviště, Drábovnu, Klokočské skály, Raubířské stěny a další.

Pevný cenomanský pískovec Suchých skal a Vranovského hřebene připomíná horský terén a poskytuje nádherné lezecké zážitky. Výhodou je to, že díky pevné hornině je zde možno lézt i po dešti, kdy se měkčí pískovec v okolních oblastech poškozuje.

Klokočské skály jsou rozsáhlým skalním městem se strmou skalní stěnou, která spadá do údolí Klokočského potoka. Vlivem zvětrávání se místy vytvořily izolované skalní stěny.

Betlémské skály v podstatě navazují na Klokočské skály. Oblíbená je skála hřibovitého tvaru se dvěma skalními branami zvaná Trojnožka, nebo též Děravec. Na severovýchodě se tyčí desetimetrová Zdenčina skála, nad údolím Klokočského potoka se zvedají zaoblené výchozy skal, tzv. Sloní hřbety.

Další informace najdete zde.

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load