Suche

Suche

Rejonem Lomnicka dookoła Tábora

Lomnice nad Popelkou

Trudna trasa wycieczkowa (czarny stopień trudności) doprowadzi Cię do okolic Lomnice nad Popelkou. Odwiedź górę Tábor oraz znaną Wieżę Allaina.

Plan wycieczki:

Z Tábora – 1 km zieloną ścieżką rowerową, drogą boczną prowadzącą na drogę leśną – 1 km niebieskim szlakiem turystycznym do Wieży Allaina – 1 km niebieskim szlakiem turystycznym do Hůrky – 0,5 km żółtym szlakiem turystycznym nad jeziorko pod Táborem i do źródła rzeki Cidliny - 0,5 km nieoznakowaną drogą na Košov – 2 km czerwonym szlakiem turystycznym na Tábor.

Długość trasy wycieczkowej: 6 km

Stopień trudności trasy dla wózka mechanicznego: trudna trasa wycieczkowa, wymagająca asystencję
Stopień trudności trasy dla wózka elektrycznego: trudna trasa wycieczkowa, wymagająca asystencję
Trasa wycieczki nadaje się do jazdy z wózkiem dla dzieci:   TAK
Trasę polecamy pokonywać kiedy jest sucho!

Opis trasy:

Na początku trasy wycieczkowej nie znajduje się żaden parking z miejscami zarezerwowanymi dla osób niepełnosprawnych z wózkami, ale bez problemów można znaleźć miejsce odpowiednie do parkowania. Nawierzchnia drogi tworzona jest żwirem. Zieloną ścieżką rowerową wyrusz w kierunku Košova aż dojedziesz do bocznej drogi leśnej (w lewo). Na drzewie można znaleźć drogowskaz wskazujący kierunek do Wieży Allaina.

Niebieskim szlakiem turystycznym dotrzesz aż do Wieży Allaina. Od wieży jedź dalej drogą kamienistą (krytyczne miejsce – Zdjęcie nr. 1) na rozdroże, z którego podążaj dalej żółtym szlakiem turystycznym w kierunku Košova. Dojedziesz aż na rozdroże pod Wieżą Allaina i na nim skręć w prawo na drogę leśną, po której prowadzi żółty szlak turystyczny.

Potem na Ciebie czeka 300 m podjazd pod łagodną górkę, dalej łagodny zjazd nad jeziorko pod Táborem i do źródeł rzeki Cidliny. Od jeziorka trzeba ponownie podjechać pod łagodną górkę, z której prowadzi droga z dużymi kamieniami.

Leśna droga następnie przechodzi na trawiastą drogę łąkową (krytyczne miejsce – Zdjęcie nr. 2), która jest w czasie suszy dobrze przejezdna. Po 300 m dotrzesz do drogi asfaltowej, która doprowadzi Cię do Košova.

Czerwonym kamienistym szlakiem turystycznym następnie jedź w kierunku Tábora aż na rozdroże, z którego jedź dalej prosto czerwonym szlakiem turystycznym prowadzącym płaskim terenem, aż podjedziesz bardziej stromą górką do Krzyża Allaina. Stamtąd czeka na Ciebie następny 1km długi podjazd prowadzący czerwonym szlakiem, tym razem pod łagodną górkę. Znajdziesz się ponownie na Táboře, gdzie możesz odświeżyć się w kiosku lub w restauracji z WC przystosowanym do potrzeb osób ruchowo niepełnosprawnych.


 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load