Wyszukiwanie

Wyszukiwanie

Teksty w języku obcym: język angielski, język niemiecki Usługi: Parking, Parking dla autobusów, Parking dla rowerów, Punkt gastronomiczny, Punkt gastronomiczny, Wejście z psami

Kozákov o wysokości 744 m n.p.m. jest najwyższą górą Czeskiego Raju. Od 1928 roku na szczycie znajduje się schronisko Riegrova turistická chata a od 1993 r. tu stoi metalowa wieża, której górna platforma na wysokości 24 metrów służy jako punkt widokowy.

Oprócz widoku na Czeski Raj i Pojizeří otwiera się pełna panorama od regionu České středohoří przez Góry Łużyckie, grzbiet Ještědský hřbet, Góry Izerskie, Karkonosze, wyżynę Broumovská vrchovina, pasmo Orlické hory aż do cypli wyżyny Českomoravská vrchovina. Przy dobrej pogodzie stąd można zobaczyć aż jedną czwartą Czech a przez lornetkę można na horyzoncie zobaczyć również najwyższe budowle Pragi. Turystycznie interesujący jest nie tylko szczyt Kozákova, ale również inne miejsca na zboczach. Na zachodniej stronie najwyżej do zbocza występuje masyw Drábovny. W masywnej bryle skały jest wykute pomieszczenie, które kiedyś służyło prawdopodobnie jako posterunek straży. Nieco niżej znajdują się pseudokrasowe jaskinie Babí i Kudrnáčova pec. Warto odwiedzić również muzeum kamieni szlachetnych pana Votrubca, który jest też właścicielem dostępnego do zwiedzania kamieniołomu, gdzie można znaleźć swój własny kamień półszlachetny.

Dostęp do wieży widokowej jest możliwy pieszo po oznaczonych trasach turystycznych i rowerowych z miejscowości Semily, Železný Brod, Malá Skála i Turnov. Samochodem można dojechać aż do schroniska. W sezonie letnim na szczyt Kozákova kursują turystyczne autobusy.

MiesiącDzieńCzasAtrybut
Kwiecień Sob. - Nd 10:00 - 16:00 Otwarte
Maj Wt - Pi 10:00 - 16:00 Otwarte
Sob. - Nd 9:00 - 17:00 Otwarte
Czerwiec - Sierpień wszystki dni w tydzień 9:00 - 17:00 Otwarte
Wrzesień Wt - Pi 10:00 - 16:00 Otwarte
Sob. - Nd 9:00 - 17:00 Otwarte
Październik - Listopad Sob. - Nd 10:00 - 16:00 Otwarte

Bilety wstępu

Pełna opłata:30,00 CZK
Bilet rodzinny:100,00 CZK Max. 2 dorosłych i 3 dzieci
Bilet wstępu dla dzieci:20,00 CZK dla dzieci do 15 lat
 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load