Wyszukiwanie

Wyszukiwanie

Ośrodek narciarski Ještěd

Liberec

Web:www.skijested.cz
Ośrodek narciarski Ještěd to nowoczesny ośrodek sportów zimowych, do którego można dojechać liberecką komunikacją miejską, o doskonałej dostępności transportowej (czeski Innsbruck).

Na terenie ośrodka znajdują się 2 czteroosobowe wyciągi krzesełkowe, 1 dwuoosobowa kanapa, 1 kolej linowa na szczyt góry Ještěd oraz 6 wyciągów narciarskich. To jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Czechach – pięciogwiazdkowy ośrodek wg oceny SPLV (Związek Zarządców Kolei Linowych i Wyciągów). Uplasował się on na 3. miejscu wśród czeskich ośrodków wg analizy SWOT na 2009 rok. Towarzyszy mu infrastruktura dużego miasta wraz z dobrą dostępnością transportową pod względem zarówno dojazdu indywidualnego, jak i korzystania z miejskiej komunikacji, która dociera bezpośrednio pod ośrodek. Zwiedzający mogą wygodnie zaparkować na centralnym parkingu (w połowie zadaszonym) z wystarczającą liczbą miejsc lub skorzystać z wielu innych miejsc parkingowych na terenie ośrodka, oczywiście bezpłatnie. Ośrodek narciarski oferuje nartostrady o wszystkich stopniach trudności – od trudnych po stronie północnej, po łagodne na słonecznej stronie południowej, a także nartostradę F10 przeznaczoną do zjazdów nocnych. Dla początkujących dostępny jest teren treningowy Bucharka oraz kolejne dwie łąki treningowe bezpośrednio przy końcowym przystanku tramwaju. Najmłodsi mogą na terenie ośrodka korzystać z dziecięcego placu narciarskiego z wieloma atrakcjami zimowymi. Rodzicom oferujemy skorzystanie z usługi opieki nad dziećmi bezpośrednio na terenie ośrodka. Na stronach internetowych znajduje się nowa interaktywna mapa, która szczegółowo pokazuje cały ośrodek. Na terenie znajdują się cztery kamery internetowe w rozdzielczości HD, dzięki którym można na bieżąco zobaczyć, co dzieje się na terenie ośrodka i jaki jest ruch na poszczególnych stokach. Kolejną nowością jest brama odpraw na kolei linowej Černý vrch z zamontowanymi ekranami LED, które służą do przekazywania  narciarzom najnowszych informacji. Nowość tego typu oferuje tylko dziesięć najlepszych ośrodków w Czechach. Sprawą oczywistą jest także gastronomia wysokiej klasy przy każdej nartostradzie oraz w centralnej samoobsługowej restauracji z zapleczem socjalnym. Goście mogą skorzystać także z dwóch przechowalni bagażu znajdujących się przy dolnych stacjach kolei linowych.

Także w ośrodku rekreacji i sportu Vesec przygotowano dla turystów przechowalnie bagażu, udostępniono szatnie i prysznice, do dyspozycji jest także sieć WiFi. Zwiedzający mogą śledzić sytuację na zewnątrz przez kamerę internetową, która umieszczona jest na budynku administracyjnym. Nieodłącznym elementem są ciekawe imprezy sportowe, o których informacje umieszczane są na naszych stronach www.skijested.cz.

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load