Wyszukiwanie

Wyszukiwanie

Alternatywny odcinek trasy: Jičín – Prachovské skály – Jičín(16 km)

Jicin

Przebieg trasy: JIČÍN – Kbelnice – Brada – Prachov – Turistická chata – Horní Lochov – Holín – JIČÍN

Trudność i długość trasy: Na terenie Prachovských skal są na większości ścieżek schody i strome podejścia czy zejścia, gdzie indzie nietrudne.

Opis trasy:

Prachovské skály dzisiaj, w odróżnieniu do przeszłości, nie leżą na trasie Złotego szlaku. Mimo to przygotowaliśmy alternatywny odcinek trasy, który do owych skał poprowadzi z Jicina. Wyruszymy niebieskim szlakiem poprzez miejscowości Kbelnice i Rybníček-Brada (restauracja). Za wsią możemy skorzystać z zielonego szlaku turystycznego (trasa biegnąca równolegle), który nas przeprowadzi poprzez wierzchołek Přivýšina z miejscem widokowym Václava Čtvrtka.

W samych Prachovských skalach znajduje się szereg tras okrężnych, z większości z wąskimi przejściami pomiędzy skałami po stromych schodach. Zostaje na każdym z nas, którą z tras wybierzemy. Od Schroniska turystycznego (centrum informacyjne, bufet) wyruszymy czerwonym szlakiem w kierunku rozdroża Pod Šikmou věží i dalej podążamy zielonym szlakiem do Horního Lochova. Ze skrzyżowania dróg na dolnym końcu wsi będziemy oglądać najpierw ścieżkę edukacyjną Bitwa pod Jicinem, która się przed Holínem połączy z czerwonym szlakiem, i ten nas doprowadzi z powrotem do Jičína.

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load