Wyszukiwanie

Wyszukiwanie

Rekreacyjna miejscowość Bedřichov jest jednym z najbardziej popularnych letnisk Gór Izerskich. Znajduje się 7 km na północ od miasta Jablonec nad Nisou i ok. 3 km na wschód od Liberca. Leży na wysokości 720 m n.p.m. i rozciąga się po obu stronach doliny rzeczki Nysy.

Miejscowość Bedřichov powstała przy hucie szkła, którą w 1598 roku założył Petr Vanderer. Niedaleka była osada szklarska Kristiánov została założona w 1775 roku przez Johanna Leopolda Riedela. W swoich czasach to była prosperująca i samowystarczalna społeczność. W byłej szklarskiej gospodzie zwanej Liščí bouda jest dziś otwarta ekspozycja szklarstwa i przyrody Gór Izerskich z modelem starego Kristiánova. Interesujący jest też szklarski cmentarz ze starymi nagrobkami.

Dziś jest w miejscowości szereg obiektów rekreacyjnych, a Bedřichov jest nie tylko ważnym ośrodkiem sportów zimowych, ale również punktem wypadowym turystycznych wypraw po Górach Izerskich. Dzięki spokojnej atmosferze Bedřichov jest idealny do rekreacji rodzinnej. Jest łatwo dostępny komunikacją miejską z Liberca i Jablonca nad Nisou. W lecie Bedřichov oferuje idealne warunki dla amatorów turystyki rowerowej, sportów wodnych i innych. W zimie jest, dzięki dobrym warunkom śniegowym i dużej ilości utrzymanych tras biegowych i zjazdowych, rajem narciarzy.

11.2.2022 - 13.2.2022

Jizerská 50

W górach Republiki Czeskiej nie ma imprezy bardziej popularnej niż Izerska Pięćdziesiątka (Jizerská 50). Zawody narciarstwa biegowego dla wielu oznaczają wyzwanie, mocne wrażenia, sportową próbę sił, ale też tradycję. W tym roku bowiem Góry Izerskie będą gościły tę imprezę już po raz 55!
Wszystkie akcje

Související záznamy

Jablonec nad Nisou - Hřebínek

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load