Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Svatojánská krojovaná pouť Na Poušti - 26. ročník

kostelík, autor: IKS
Místo konání:

Kostelík sv. Jana Nepomuckého na Poušti Železný Brod, 468 22, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Slavnost
Tematická kategorie:Folklórní a společenské akce - jiné společenské akce; Církevní akce - církevní slavnost
Více informací na:http://www.zeleznybrod.cz
Anotace:Srdečně zveme na svatojánskou pouť na kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti.

Podrobný popis:

26. obnovená a poCovidová svatojanská pouť na Poušti

Srdečně zveme ke kostelíčku sv. Jana Nepomuckého na Poušti v sobotu 14. května. Optimisticky předpokládáme, že spoustě čtenářů už setkání na kopci Na Poušti chybí.

Pouť začne v 11 hodin slavnostní mší, kterou přijede opět sloužit  P. Tomáš Halík. Zazní Missa „Lux Et Origo“ Jiřího Strejce (1932–2010), zpívá kostelíčkový filharmonický sbor, diriguje a doprovází Bohuslav Lédl.

Po bohoslužbě bude pro poutníky připraveno občerstvení a nabídnuty rukodělné výrobky i další různé drobnosti. Skauti tradičně přispějí k organizaci poutě a připraví pro děti a mládež různé hry a atrakce, aby se rodiče mohli alespoň chvíli soustředěně věnovat jiným lákadlům.

Odpoledne ve 13.30 hodin zahrají „Matičky“ ze Semil nejmenším dětem i dospělým už tradičně loutkovou pohádku. Ve 14.30 hodin zazní 52. benefiční koncert. Vystoupí Barbora Jirásková (zpěv), Veronika Lédlová (pozoun) a Marcel Javorček (klavír).

Nedílnou součástí poutě nebude chybět v prostorách kostelíčku výstava. Přesněji řečeno část bilanční výstavy „Pět hvězd na Poušti“, která byla před poutí v Městské galerii Vlastimila Rady.

Pro starší a těžce se pohybující spoluobčany zajistíme odvoz v 10.15 hodin od lékárny U Anděla.

Srdečně vás zveme!

za organizátory Martin Tomešek

Letos v předvečer svatojanské pouti v pátek 13. 5. od 19 hodin se na rozdíl od let minulých můžeme setkat s Mons. prof. PhDr. Tomášem Halíkem, Th.D. v Městském divadle Turnov. Zúčastní se oblíbeného pořadu O literatuře, který již řadu let pořádá KC Turnov a moderuje Petr Vizina, novinář, moderátor a spisovatel. 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load