Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Andrej Barla Letem Světem

Barla
Místo konání:

Městský palác Templ Krajířova 102, Mladá Boleslav, 293 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Místní
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Fotografie
Anotace:Výstava fotografií

Podrobný popis:

Andrej Barla nar. 1940 na východním Slovensku. Středoškolské vzdělání získal na Škole umeleckého priemyslu v Bratislavě, kde na oboru Fotografie maturoval v r. 1958. Téhož roku zahájil studium na  FAMU v Praze, na katedře kamery. Studium ukončil v r. 1964 a hned začal natáčet svůj první dlouhý hraný film Zlatá reneta, podle stejnojmenné novely Františka Hrubína, v režii Otakara Vávry. Na MFF v San Sebastianu v r. 1965 byl tento film  oceněn hlavní cenou. Otakar Vávra jej považoval za svoje největší mezinárodní uznání. Pak následovaly filmy Romance pro křídlovku, Ezop, Svatej z Krejcárku, atd., celkem 44 dlouhých hraných filmů pro kina i televizi. K tomu čtyři televizní seriály a bezmála 200 dokumentárních filmů pro kina i televizi.

 

Ačkoliv je práce kameramana  časově náročná, Andrej Barla nepřestal fotografovat ani po ukončení vysokoškolského studia. Poprvé vystavoval v Bratislavě, v r. 1990. Uspořádal, anebo se zúčastnil mnoha výstav fotografií v Čechách i na Slovensku.

Svými fotografiemi je zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie v Bratislavě a ve sbírce Svazu českých fotografů v Praze. Několik jeho fotografií zdobí i soukromé sbírky.

 

Je členem profesní organizace filmařů FITES a Svazu českých fotografů.

 

 


 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load