Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Skleněná šatna - výstava

plk., autor: Srbová
Místo konání:

Městská galerie Vlastimila Rady náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22, Zobrazit na mapě

Datum konání:2.7.2022 až 28.8.2022
15.8.2022
Charakter akce:Místní
Typ akce:Výstava - Křišťálové údolí
Tematická kategorie:Výtvarné umění - design, sklo
Více informací na:http://www.zeleznybrod.cz
Anotace:Výstava modelů z módní přehlídky Made in Jablonec a prezentace sklářských firem.

Podrobný popis:

Nevíte, co na sebe? Přijeďte se obléknout do Železného Brodu…

V Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě si lákavý outfit jistě vyberete…

... Nevěříte? Tak se přijďte přesvědčit. Od 2. července do konce srpna bude k vidění výstava prezentující modely vytvořené pro módní přehlídky Made in Jablonec v průběhu předchozích deseti let.

Jedinečně propracované modely, které představí kreativní práci návrhářů, švadlen, sklářů a bižuterních tvůrců budou doplněny unikátními designerskými šperky.

Vystavené modely nesou jména známých módních návrhářů jako jsou Beáta Rajská, Natali Ruden či Eva Robovská. Unikátní je i model od návrháře modrých šatů herečky Jitky Čvančarové Borise Hanečky, který šije i pro prezidentku Slovenska Zuzanu Čaputovou.

Modely, včetně toho z letošního roku od firmy Dogala, jsou doplněny šperky ze sklářských firem Misamo, Lampglas, Atlas Bijoux, Granát Turnov, Preciosa a dalších.

Na instalaci expozice se podílela i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ze Železného Brodu, která se prezentuje třemi modely z roku 2018 oslavující výročí 100 let naší republiky.

Během výstavy si budete moci zahrát hru a objevit skleněný poklad. Všichni účastníci této hry budou v závěru výstavy slosování o šperky od vystavujících firem.

Pro zpestření je v průběhu výstavy připraveno hned několik workshopů, kdy si např. se sklářem Karlem Sobotkou budete moci vyzkoušet práci u sklářského kahanu nebo si s paní Jiřinou Čermákovou a Věrou Černou ušít korálkový náramek.