Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Výstava: Dějiny národa

dějiny národa
Pořadatel:Městské muzeum Nová Paka
Místo konání:

Městské muzeum Nová Paka - Suchardův dům Stanislava Suchardy 68, Nová Paka, 509 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:21.4.2023 až 18.6.2023 od 9:00 do 12:00, od 12:30 do 16:00
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Výtvarné umění - jiné
Anotace:Výstava: Dějiny národa

Podrobný popis:

Výstava: Dějiny národa

Svět je vlastně utkán z příběhů a člověk, když se do nich umí zaposlouchat, tak poznání je pro něho setkáním s řádem světa. A člověk pak pochopí, jak to ve světě chodí...A pokud nepochopí, tak dle toho "jeho svět" vypadá.

Vždyť příběh a ještě k tomu třeba netradičně a zajímavě výtvarně zpracovaný vždy vede k prožitku a oslovuje. A my se tak můžeme alespoň na chvíli stát jeho součástí, a propadnout se tak třeba staletími do jiné doby. A možná i tu dobu o to více pochopit. Jak lidé žili, co je trápilo a čím se veselili.

Pro výtvarnici Lucii Seifertovou se vyprávění - tedy příběh stává poučením, ale i zábavou. Když slova plynou, zaznamená je obrazem hned na papír. Příběh ji prostě osloví, je pro ni živý.

Přijměte pozvání shlédnout historický komiks, který měří 70 m a sahá do výšky dvou metrů. Komiks vtipnou formou každého provede příběhy udatného českého národa od pravěku až po současnost. 

Autorka a výtvarnice Lucie Seifertová obdržela za leporelo několik ocenění Magnesii litera za nejlepší dětskou knihu roku 2003, dále Zlatou pečeť za nejlepší polygrafický počin  roku 2003 a Zlatou stuhu za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež roku 2003.

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load